9th UA Plumbers & Pipefitters 5K & Pub Crawl

Overall Finish List

August 15, 2022


A2 Race Management


5K & Pub Crawl


5K

Place

Name

City

Bib No

Age

Gender

Age Group

Total Time

1

Jason Hall

Ann Arbor MI

148

47

M

1:Open

18:03

2

Christopher Thaxton

Fairview Park OH

195

41

M

2:Open

19:05

3

Ryan Connell

Davenport IA

122

41

M

3:Open

20:22

4

Nick Brown

Georgetown IN

111

35

M

1:30-39

20:31

5

Jeff Rothstein

Ann Arbor MI

281

60

M

1:Masters

21:09

6

Tim Hammack

Minneapolis MN

222

44

M

2:Masters

21:32

7

Joseph Turner

Santa Maria CA

216

21

M

1:20-29

22:26

8

Edward Green

Livonia MI

143

63

M

3:Masters

22:51

9

Louis Breskman

Ann Arbor MI

109

46

M

1:40-49

23:05

10

Andrea Cocciolone

Ann Arbor MI

271

50

F

1:Open

23:29

11

Bo Arnold

Pleasant Hill OR

218

29

M

2:20-29

24:15

12

Bradley Hoffman

Mcdonald PA

155

31

M

2:30-39

24:22

13

Chad Taylor

Eden NY

264

42

M

2:40-49

24:36

14

Andrew Varley

Plymouth MA

292

39

M

3:30-39

25:02

15

Jeffrey Deuel

Littleton CO

249

33

M

4:30-39

25:12

16

Mark Dooley

Port Orchard WA

212

52

M

1:50-59

25:17

17

Carol Poenisch

Northville MI

275

68

F

2:Open

25:29

18

Joseph Etersque

Deer Park NY

221

23

M

3:20-29

25:33

19

Jim Oleksinski

Rochester Hills MI

286

55

M

2:50-59

25:44

20

Dave Guimond

South Lyon MI

273

66

M

1:60-99

26:11

21

Trinidad Uribe III

Saint Paul MN

291

52

M

3:50-59

26:52

22

Lisa Armstrong

Plymouth MI

304

54

F

3:Open

26:57

23

Jerome Vanhulle

Livonia MI

285

52

M

4:50-59

27:20

24

Tim Severance

Denver CO

189

58

M

5:50-59

27:34

25

Quinton Queer

Butte MT

234

44

M

3:40-49

27:45

26

Richard Caicedo

Clifton NJ

116

26

M

4:20-29

27:53

27

Brandon Max

Santa Monica CA

282

27

M

5:20-29

27:53

28

Michelle Bone

Prudenville MI

278

55

F

1:Masters

27:57

29

Chad Rubey

Minneapolis MN

186

50

M

6:50-59

28:12

30

Josh Taylor

Broomfield CO

194

41

M

4:40-49

28:17

31

Andrew Chambers

Oak Grove MO

118

47

M

5:40-49

28:44

32

Andrew Stafford

San Jose CA

227

35

M

5:30-39

28:51

33

Jonhenry Lopez

Fresno CA

280

51

M

7:50-59

28:52

34

David Czapiewski

Los Angeles CA

126

38

M

6:30-39

29:01

35

Mary Aseltyne

South Lyon MI

274

65

F

2:Masters

29:22

36

Melissa Haverty

Ann Arbor MI

150

17

F

1: 1-19

29:23

37

Mark Berdichevsky

San Francisco CA

263

20

M

6:20-29

29:35

38

Shaun Ricker

Spencerville OH

300

37

M

7:30-39

30:11

39

Jason D. Smith

Canon City CO

190

44

M

6:40-49

30:43

40

Dominic Cerimele

Tamaqua PA

243

29

M

7:20-29

30:45

41

Joshua Filler

Greeley CO

267

32

M

8:30-39

30:45

42

Hanna Farley

Mount Airy MD

279

30

F

1:30-39

30:51

43

Larry Coleman

Chesterton IN

289

59

M

8:50-59

30:58

44

Dane Hellriegel

Frankfort IL

290

36

M

9:30-39

30:59

45

Adam Dedrick

Louisville KY

254

33

M

10:30-39

31:01

46

Tony Esposito

Toledo OH

135

57

M

9:50-59

31:14

47

Abed Saeedi

Livermore CA

302

39

M

11:30-39

31:19

48

Daniel Pellegrino

Reno NV

219

44

M

7:40-49

31:43

49

Douglas Miller

Brighton MI

170

41

M

8:40-49

32:00

50

Terry Chriswell

Mercer Island WA

299

54

M

10:50-59

32:06

51

David Ramirez

Santee CA

179

46

M

9:40-49

32:14

52

Robert Abruscati

Pembroke Pines FL

102

45

M

10:40-49

32:15

53

Peggy Jarrett

Upper Marlboro MD

158

57

F

3:Masters

32:29

54

Brian Hutto

El Cajon CA

157

49

M

11:40-49

32:34

55

Sasha Stevens

Santa Maria CA

217

48

M

12:40-49

33:09

56

Paul Everett

Miami FL

137

40

M

13:40-49

33:27

57

Rose Richards

Saline MI

181

55

F

1:50-59

33:41

58

David Gibson

Renton WA

139

54

M

11:50-59

34:47

59

Daniel Julius

Menasha WI

211

45

M

14:40-49

35:02

60

Frank Ujazdowski

New London WI

197

58

M

12:50-59

35:03

61

Matt Likeness

Pleasanton CA

226

38

M

12:30-39

35:18

62

Charles Ketner

Columbia MD

161

52

M

13:50-59

35:28

63

Firstname Lastname


182

0

M

1: 0- 0

36:02

64

Don Snodgrass

Eugene OR

214

64

M

2:60-99

36:03

65

Jeremy Rood

Olympia WA

185

40

M

15:40-49

36:25

66

Amanda Nephew

Ann Arbor MI

175

40

F

1:40-49

36:37

67

Donald Andrews

Bakersfield CA

104

40

M

16:40-49

36:41

68

Jennifer Andrews

Bakersfield CA

105

39

F

2:30-39

36:42

69

Adrianna Haverty

Ann Arbor MI

149

22

F

1:20-29

36:47

70

Craig Spindler

Hortonville WI

238

49

M

17:40-49

36:49

71

Jeffrey Van Rhyn Jr.

North Las Vegas NV

201

41

M

18:40-49

37:14

72

Octavio Rojas

Crosby TX

247

32

M

13:30-39

37:23

73

Jim Musial

New Boston MI

173

55

M

14:50-59

38:30

74

Ellis Hale

Mobile AL

233

27

M

8:20-29

38:55

75

Denise Dashner

Temperance MI

127

52

F

2:50-59

39:12

76

Jim Zittel

Waterford MI

301

59

M

15:50-59

39:15

77

Kevin Hart

London ON

256

54

M

16:50-59

39:41

78

Lina Breskman

Ann Arbor MI

108

31

F

3:30-39

40:11

79

Participant 5004


5004

0

M

2: 0- 0

40:29

80

Iris Gandarilla

Milwaukie OR

209

41

F

2:40-49

40:32

81

Jason Culkin

Bonsall CA

125

50

M

17:50-59

40:44

82

Mike Morin

Pompano Beach FL

245

40

M

19:40-49

41:06

83

Carlos Perez

Hialeah FL

246

40

M

20:40-49

41:06

84

Addy Davis

Fenton MI

128

17

F

2: 1-19

41:48

85

Alyssa Davis

Sterling Heights MI

129

24

F

2:20-29

41:49

86

Carlie Wagner

Asheville NC

269

40

F

3:40-49

43:44

87

Graclyn Lambrecht

Gillett WI

287

10

F

3: 1-19

44:06

88

Shawn Milligan

Maryland Heights MO

272

38

F

4:30-39

44:17

89

Christopher Fisher

Daphne AL

232

43

M

21:40-49

44:21

90

James Estes

Spanish Fort AL

257

63

M

3:60-99

44:25

91

Joe Neely

Portland OR

262

43

M

22:40-49

44:27

92

Domingo Valadez

Temperance MI

199

63

M

4:60-99

44:48

93

Steve Evans

Blackstock

136

47

M

23:40-49

45:46

94

Colin Oshea

Moss Point MS

231

37

M

14:30-39

46:57

95

Alex Micciche

Asheville NC

270

28

M

9:20-29

47:32

96

Participant 5005


5005

0

M

3: 0- 0

47:52

97

Evan Davis

Fenton MI

130

25

M

10:20-29

47:53

98

Jeff Davis

Fenton MI

131

51

M

18:50-59

47:54

99

Joseph Martinez

Denver CO

253

43

M

24:40-49

48:29

100

Caitlin Sutherin

Oak Hill FL

193

27

F

3:20-29

49:51

B

Place

Name

City

Bib No

Age

Gender

Age Group

Total Time

101

David Atkins

Canton MI

277

55

M

19:50-59

52:01

102

Adele Sowinski

Ann Arbor MI

303

76

F

1:60-99

53:00

103

Malcolm Cohen

Ann Arbor MI

120

80

M

5:60-99

56:45

Top

B

5K & Pub Crawl

Place

Name

City

Bib No

Age

Gender

Age Group

Total Time

1

Brian Murphy

San Jose CA

215

44

M

1:40-49

21:46

2

Timothy Lynn

Northwood OH

166

25

M

1:20-29

22:21

3

Jacob Lynn

Northwood OH

165

27

M

2:20-29

26:17

4

Judith Goodstein

Washington DC

140

48

F

1:40-49

26:25

5

Dan Kay

Valley Springs CA

160

39

M

1:30-39

27:43

6

Sarah Russell

Pinckney MI

187

37

F

1:30-39

28:27

7

Jonathan Clark

Los Gatos CA

225

41

M

2:40-49

28:54

8

Edward Cass

Canyon Country CA

244

53

M

1:50-59

28:56

9

Mike Bush

Akron OH

115

40

M

3:40-49

29:30

10

Chris Eberhardt

Ben Lomond CA

229

54

M

2:50-59

29:41

11

John Dillard

Bessemer AL

133

52

M

3:50-59

30:42

12

Rhea Munger

South Lyon MI

172

40

F

2:40-49

30:55

13

Kyle Coleman

Tinley Park IL

121

29

M

3:20-29

30:57

14

Joel Aragon

Brighton CO

252

52

M

4:50-59

31:25

15

Eric Mussynski

San Jose CA

261

51

M

5:50-59

31:47

16

Tracy Gordon

Coeur D'Alene ID

141

37

M

2:30-39

32:19

17

Gordon Bennett

Oregon City OR

106

54

M

6:50-59

32:31

18

Chris Holman

White Lake MI

156

33

M

3:30-39

32:41

19

Sally Spencer-Thomas

Conifer CO

191

55

F

1:50-59

33:15

20

Kirby Wadley

Haddon Heights NJ

203

31

M

4:30-39

33:56

21

Hector Rivera

Pembroke Pines FL

265

39

M

5:30-39

34:44

22

Adam Hemphill

Leander TX

220

37

M

6:30-39

36:19

23

Timothy Wilkinson

Keswick

206

34

M

7:30-39

36:49

24

Jake Bott

Rochester NY

259

30

M

8:30-39

38:18

25

Frank Austin

San Jose CA

260

52

M

7:50-59

38:35

26

Mark Clagg II

Tulsa OK

119

50

M

8:50-59

38:48

27

Greg McMillen

Akron OH

168

44

M

4:40-49

39:30

28

Sean Gustaveson

Gresham OR

145

34

M

9:30-39

39:33

29

Ryan Nearhood

Castro Valley MI

174

54

M

9:50-59

39:58

30

Trent Thomas

Boise ID

196

31

M

10:30-39

40:06

31

Steve Vasbinder

Akron OH

202

45

M

5:40-49

41:28

32

Jeff Lockwood

Saginaw MI

213

41

M

6:40-49

42:00

33

Brian Dougherty

Arvada CO

258

35

M

11:30-39

42:36

34

Erik Lambrecht

Gillett WI

284

39

M

12:30-39

43:44

35

Jennifer Lambrecht

Gillett WI

283

38

F

2:30-39

44:17

36

Timothy Fry

Toledo OH

138

34

M

13:30-39

45:23

37

Rachael Dellefave

Orlando FL

132

31

F

3:30-39

50:39

38

David Hinnrichs

Monticello NY

154

58

M

10:50-59

50:55

39

Syesha Roberts

Akron OH

183

35

F

4:30-39

55:03

40

Joe Cefalo

Akron OH

117

49

M

7:40-49

55:04